ЯК В УМОВАХ КАРАНТИНУ НЕ ПРОПУСТИТИ СТРОК ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ АБО ВІДМОВИ ВІД СПАДЩИНИ?

ЯК В УМОВАХ КАРАНТИНУ НЕ ПРОПУСТИТИ СТРОК ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ АБО ВІДМОВИ ВІД СПАДЩИНИ?

Не знаю чому, але у суспільстві склалася хибна думка про те, що для вступу у спадкові права/від їх відмови до нотаріуса слід звертатися після 6 місяців з дня смерті померлої особи.

“До” чи “після”?

Нагадую ще раз! Звертатися до нотаріуса із заявою про прийняття або відмову від спадщини потрібно ДО 6-ти місяців!

Інакше Ви пропустите встановлений законом 6-ти місячний строк, який Вам потім доведеться продовжувати в судовому порядку (якщо це стосується прийняття спадщини). А це зайвий час та додаткові грошові витрати…

Як прийняти спадок?

Заява про прийняття або відмову від спадщини подається спадкоємцем особисто або поштою до державної нотаріальної контори або приватному нотаріусу за останнім місцем проживання померлої особи.

Також нагадуємо, що на сьогодні державні та приватні нотаріуси мають однакові повноваження щодо оформлення спадщини!

Карантин – не форс-мажор

На сьогодні в умовах карантину найбільш зручний та надійний спосіб вступити в спадкові права/відмовитись від них – це надіслати нотаріусу поштою заяву про прийняття або відмову від спадщини у простій письмовій формі (без нотаріального засвідчення справжності підпису на ній).

В подальшому спадкоємцю (коли буде така можливість) слід або особисто з’явитися до нотаріуса для підтвердження підпису на раніше надісланій поштою заяві або надіслати нотаріусу заяву з нотаріальним засвідченням підпису на ній.

В такий простий спосіб Ваші спадкові права будуть захищені, а здоров’я збережене!

Бережіть себе та будьте здорові!

Елла Табакера

Приватний нотаріус у Львові. Професійна сфера: нотаріат; цивільне, сімейне, земельне, спадкове право; оформлення спадщини, реєстрація нерухомості тощо.

Залишити відповідь