ЯК ПРОДАТИ НЕРУХОМІСТЬ В УКРАЇНІ ЯКЩО ВЛАСНИК ЗА КОРДОНОМ

ЯК ПРОДАТИ НЕРУХОМІСТЬ В УКРАЇНІ ЯКЩО ВЛАСНИК ЗА КОРДОНОМ

property in Ukraine

Продаж нерухомості, коли власник перебуває за кордоном, вимагає додаткових зусиль та уваги до деталей. Однак, за допомогою правильного підходу та залучення кваліфікованих фахівців, цей процес може бути успішно реалізований із мінімальними незручностями для власника.

Ось кроки, які допоможуть вам здійснити продаж нерухомості в такій ситуації:

  1. Підготовка необхідних документів

Передусім, потрібно зібрати необхідні документи, що підтверджують право власності на квартиру чи іншу нерухомість. Це можуть бути: свідоцтво про право власності, договір дарування, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину за законом/за заповітом, тощо, а також підготувати інші документи (технічний паспорт, експертна оцінка нерухомості, згода другого з подружжя, якщо майно набуте в шлюбі, тощо), які потрібні для продажу.

  1. Нотаріальна довіреність

Оскільки ви фізично не можете бути присутніми під час продажу нерухомості в Україні та при підписанні відповідного договору в нотаріуса, вам потрібно оформити нотаріальну довіреність на особу, яка буде діяти від вашого імені. Це можуть бути: родичі, друзі або професійний представник. Важливо, щоб в довіреності було чітко вказано повноваження, які ви передаєте, включаючи право на укладення, підписання договорів, збір необхідних документів, отримання грошових коштів тощо.

Така довіреність повинна бути оформлена згідно з вимогами країни перебування власника нерухомості та українського законодавства. Оригінал довіреності та інших документів потрібно передати/переслати уповноваженій особі в Україну.

  1. Легалізація або апостиль

Для того, щоб довіреність, оформлена за кордоном, діяла на території України, її потрібно легалізувати – проставити апостиль або здійснити консульську легалізацію, в залежності від країни, де вона була видана (крім довіреностей, посвідчених в консульських установах України). Це забезпечить її юридичну силу в Україні.

Довіреність, посвідчена в консульській установі України, викладається українською мовою та легалізації не підлягає. Але обов’язково реєструється в електронному реєстрі (Єдиному реєстрі довіреностей) в Україні в будь-якого нотаріуса.

  1. Переклад документів

Всі документи, оформлені не українською мовою, повинні бути перекладені на українську мову. Переклад довіреності та інших документів має бути зроблений перекладачем в Україні, який володіє відповідною мовою та має диплом. Переклад таких документів обов’язково засвідчується нотаріально в Україні.

  1. Вибір покупця та укладення договору

Ваш представник за довіреністю в Україні зможе вести переговори з потенційними покупцями, погоджувати умови продажу та укласти (підписати) договір купівлі-продажу. Усі дії повинні бути здійснені строго в рамках повноважень, вказаних у довіреності.

  1. Оплата податків та зборів

Не забудьте про необхідність сплати всіх податків та зборів, пов’язаних з продажем нерухомості. Зокрема, це стосується податку на доходи фізичних осіб від продажу нерухомості та військового збору.

Розмір податків може залежати від строку перебування нерухомості у власності, кількості продажів нерухомості в поточному році та інших факторів. Ваш представник за довіреністю (в разі виникнення оподаткування) повинен здійснити всі необхідні платежі від вашого імені.

  1. Консультація з професіоналами

Важливо проконсультуватися з професійними юристами, нотаріусами щоб забезпечити відповідність всього процесу продажу нерухомості вимогам законодавства та уникнення можливих юридичних та фінансових ризиків.

Фахівці можуть надати актуальні поради щодо переліку необхідних документів, оформлення договору, оподаткування, інших важливих аспектів, а також зможуть підготувати проекти документів, які будуть посвідчуватися/засвідчуватися за кордоном.

Мої контакти: +380673601982 (telegram, viber, whatsapp), ella.tabakera@gmail.com, Елла Табакера, приватний нотаріус, м.Львів

Елла Табакера

Приватний нотаріус у Львові. Професійна сфера: нотаріат; цивільне, сімейне, земельне, спадкове право; оформлення спадщини, реєстрація нерухомості тощо.

Залишити відповідь