ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ: ЯК ЗРОБИТИ ПРОЦЕС МАКСИМАЛЬНО ГЛАДКИМ

ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ: ЯК ЗРОБИТИ ПРОЦЕС МАКСИМАЛЬНО ГЛАДКИМ

man and woman dividing property

У житті сім’ї, на жаль, можуть настати моменти, коли необхідно розійтися шляхами. Це завжди викликає емоційні труднощі, але процес поділу майна не повинен додавати стресу. Як нотаріус, хочу поділитися з вами деякими порадами про те, як зробити цей процес максимально гладким та справедливим для обох сторін

Розуміння процесу

Перше та найголовніше – зрозуміти, що підлягає поділу. Нерухомість або інше майно, набуте під час шлюбу, вважається спільним і підлягає поділу. Однак, є виключення, наприклад подароване майно та майно, отримане в порядку спадкування. Юридична консультація допоможе вам чітко визначити межі цих категорій.

Переговори

Діалог – ключ до мирного вирішення. Спробуйте дійти згоди. Важливо пам’ятати, що мета не в тому, хто “виграє” більше, а в знаходженні рішення, з яким можуть погодитися обидві сторони.

Збереження поваги та відкритості

У процесі поділу майна важливо зберігати повагу один до одного. Незалежно від особистих відносин, спроба зберегти відкритий та чесний діалог може сприяти більш гладкому розв’язанню ситуації. Зосередження на спільному вирішенні питань, а не на конфлікті, може допомогти уникнути тривалих та емоційно виснажливих судових процесів.

 Юридичне оформлення

Якщо домовленість досягнута, наступний крок – її юридичне оформлення. Важливо звернутися до нотаріуса для складання та нотаріального посвідчення договору про поділ майна подружжя, який є юридичним документом і підтверджує домовленості сторін.

Одне з основних завдань нотаріуса в процесі добровільного розподілу майна – забезпечити щоб кожна з сторін відчувала себе впевнено та проінформованою протягом усього процесу поділу майна: від початкової консультації до фінального оформлення документів.

Судовий розгляд

Якщо ж подружжя все ж таки не може дійти згоди щодо поділу майна, справа може бути передана на розгляд суду. Суд вирішить питання поділу майна на основі законодавства та індивідуальних обставин справи. Цей процес може бути тривалим і вимагатиме значних фінансових витрат. Ось чому, поділ майна подружжя шляхом укладення договору в нотаріуса має значні переваги.

Якщо вам потрібно здійснити поділ майна, набутого в шлюбі, не соромтеся звернутися за професійною допомогою до нотаріуса. Адже разом значно легше знайти оптимальне рішення, яке буде справедливим для обох сторін. Це допоможе вам рухатися вперед та забезпечить необхідною підтримкою та знаннями для прийняття обізнаних рішень.

Для зв’язку зі мною використовуйте попередній запис та зручні вам сучасні засоби комунікації: Viber, Telegram, WhatsApp за номером +380673601982, ella.tabakera@gmail.com

 

Елла Табакера

Приватний нотаріус у Львові. Професійна сфера: нотаріат; цивільне, сімейне, земельне, спадкове право; оформлення спадщини, реєстрація нерухомості тощо.

Залишити відповідь