ЯК НЕ ПРИДБАТИ ПРОБЛЕМИ РАЗОМ З КВАРТИРОЮ?

ЯК НЕ ПРИДБАТИ ПРОБЛЕМИ РАЗОМ З КВАРТИРОЮ?

Вторинний ринок нерухомості

На вторинному ринку нерухомості діють свої правила. Часто громадяни при купівлі квартири й не підозрюють про проблеми, які їх можуть чекати в майбутньому. Чи можна заздалегідь передбачити ці аспекти вторинного ринку, щоб не потрапити в халепу?

НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД

Нещодавно чоловік, який хотів укласти договір купівлі квартири на вторинному ринку, звернувся до мене за консультацією. Покупець попередньо оглянув квартиру, узгодив з власником усі умови її придбання, однак, перед укладенням договору все ж таки вирішив проконсультуватися.

На перший погляд, з обраним об’єктом нерухомості все було гаразд. Право власності на квартиру було зареєстровано у відповідності до законодавства, жодних заборон чи арештів у реєстрах не виявлено.

ПІДВОДНІ КАМЕНІ

Проте, при перевірці «судової історії» контрагентів, яку я завжди практикую, виявила неприємну обставину, що була прихована продавцем. У суді знаходилася на розгляді справа про відшкодування збитків через затоплення продавцем сусідів. Як виявилося, затоплення відбулося вже не вперше, що одразу наштовхнуло покупця на думку щодо прихованих продавцем проблем із квартирою. Відповідні припущення згодом підтвердилися – у квартирі були приховані проблеми з комунікаціями. Зношена система водопостачання була постійною причиною затоплення сусідів.

Звісно про ці обставини покупець не знав і не міг навіть здогадуватися. Чоловік був вдячний мені за надану вичерпну інформацію, яка вберегла його від покупки проблемної квартири.

Отож, завжди враховуйте можливі ризики при купівлі нерухомості на вторинному ринку, які часто є прихованими.

НА ЩО ЗВАЖАТИ?
  1. Просіть у продавців надати повну інформацію про об’єкт включно з проблемними моментами.
  2. Надану продавцем інформацію обов’язково перевіряйте.
  3. Для отримання достовірної інформації використовуйте онлайн-сервіси. В цьому вам допоможуть «Єдиний реєстр боржників», «Реєстр судових рішень», «Судова влада» («стан розгляду справи»), «Автоматизована система виконавчого провадження».
  4. Консультуйтеся з фахівцями, яким довіряєте.

У разі наявності потреби проконсультуватися в нотаріуса записуйтеся на прийом онлайн або за телефоном: +380673601982, Приватний нотаріус у м.Львові Елла Табакера.

Елла Табакера

Приватний нотаріус у Львові. Професійна сфера: нотаріат; цивільне, сімейне, земельне, спадкове право; оформлення спадщини, реєстрація нерухомості тощо.

Залишити відповідь