ВИЇЗД З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН БЕЗ ЗГОДИ ДРУГОГО З БАТЬКІВ

ВИЇЗД З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН БЕЗ ЗГОДИ ДРУГОГО З БАТЬКІВ

Zgoda

Як здійснити тимчасову поїдку з дитиною (до 16 років) за кордон, якщо другий з батьків не надає на це свою згоду. З практики нотаріуса помічаю, що у Львові не всі батьки знають про таку можливість.

Бувають ситуації коли особисті відносини батьків дитини (колишнього чоловіка/дружини) негативно відображаються на інтересах дитини.  І прикро те, що іноді батьки в силу своїх принципів чи просто особистих образ не можуть чи не хочуть домовлятися. Досить часто такі питання  прямо стосуються їх дітей.

Водночас якість життя, потреби та комфорт дитини не повинні залежати від стосунків між її батьками. Тому, щоб скористатися можливістю виїхати за кордон з дитиною без згоди другого з батьків потрібно мати рішення суду або органу опіки /піклування. В такому рішенні  має бути визначено місце проживання дитини з тим з батьків, який планує тимчасову поїздку за кордон.

Випадок 1

Поїздка тривалістю до 1 місяця з метою лікування, оздоровлення, відпочинку, навчання, участі у дитячих змаганнях, конкурсах, олімпіадах. В такому випадку виїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків можна, маючи лише рішення суду або органу опіки /піклування (про визначення місця проживання дитини).

При цьому не забудьте повідомити про таку поїздку другого з батьків. Особливо, коли вам відомо місце його/її проживання. Повідомити слід рекомендованим листом із зазначенням мети виїзду, держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Випадок 2

Поїздка тривалістю до 1 місяця і більше з метою лікування, оздоровлення, відпочинку, навчання, участі у дитячих змаганнях, конкурсах, олімпіадах. У цьому разі, крім рішення суду або органу опіки /піклування про визначення місця проживання дитини потрібно ще довідку про несплату другим із батьків аліментів 4 місяці.  Така довідка видається державним чи приватним виконавцем).

А якщо ж дитина з інвалідністю чи важкою хворобою – то довідку про несплату другим із батьків аліментів 3 місяці. Також потрібний документ, що підтверджує тяжку хворобу/інвалідність дитини.

Нехай у ваших взаємовідносинах завжди буде взаєморозуміння і підтримка, а вищеописані випадки залишаться лише в теорії.

Елла Табакера

Приватний нотаріус у Львові. Професійна сфера: нотаріат; цивільне, сімейне, земельне, спадкове право; оформлення спадщини, реєстрація нерухомості тощо.

Залишити відповідь